Ruchy gałek ocznych a czynności mózgu

Baby (12-18 Months) --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że to wszystko co robimy, jak się zachowujemy ma wielki wpływ na to jak inni będą nas postrzegać. Tych elementów, na jakie trzeba zwracać uwagę jest rzeczywiście masa. Mowa ciała to nie tylko bardzo ważny, ale również niezwykle rozległy temat, którego nie da się potraktować po macoszemu. Pośród tych elementów, które powinny wzbudzać nasze zainteresowanie będą między innymi ruchy gałek ocznych, które mówią o czynnościach naszego mózgu, pozwalają odczytać to o czym będziemy myśleć. Wiele osób o tym nie wie, ale jeśli pojawi się przed nami dobry obserwator, który jednocześnie ma stosowną wiedzę to można powiedzieć o tym, że szybko nas odczyta i będzie widział co nas dotyczy, dlaczego w danej chwili jesteśmy dokładnie tacy a nie inni, dlaczego tak się zachowujemy, z czego to wszystko wynika.

Pomysł z NLP – obserwowanie ruchu gałek ocznych

Chyba jako pierwszy model NLP zauważył to, że ruchy gałek ocznych mogą mówić więcej niż nam by się mogło wydawać. Istnieje w NLP model, który ma gwarantować nam możliwość rozpoznawania aktualnego systemu reprezentacyjnego, który będzie przez naszego rozmówcę używany. Jeśli będziemy w stanie obserwować gałki oczne i potem będziemy to interpretować to mamy szanse na to, by lepiej zrozumieć rozmówcę a co za tym idzie łatwiej nam będzie również do niego trafić na co także warto zwrócić uwagę. Jak wiec wygląda obserwacja gałek ocznych?
Twórcy NLP poprzez swoją obserwacje zdołali podzielić wzrok na 6 pozycji oczu, w których będą się znajdować i wszystkie te pozycje zostaną oczywiście przypisane do konkretnych systemów widzenia obserwatora.
Oczy lekko przymknięte i patrzące w górę to ruch gałki ocznej, który określa się jako wizualne przypominanie. Osoba w ten sposób patrząca liczy na to, że uda się jej przypomnieć obrazy z przeszłości. W przypadku dobrze otwartych oczu, również podniesionych do góry i lekko skierowanych w bok będziemy mieli możliwość konstruowania u siebie wyobrażenia na nowe obrazy.  ozycje wizualnego konstruowania według niektórych sa szansą na wykrycie krętaczy, ale w praktyce praktycznie przy takiej opinii mija się z celem, ponieważ rzadko kiedy rzeczywiście uda się tak wykryć osoby nieuczciwe.eyes-vc
Jeśli nasze oczy będą otwarte a wzrok zostanie skierowany w jednym wypadku na lewo a w innym na prawo będziemy mieli do czynienia ze słuchowym przypominaniem oraz słuchowym konstruowaniem. Obie te opcje cieszą się zainteresowaniem, w pierwszym przypadku dostaniemy na uszy możliwość przypominania dźwięków i głosów. W drugiej formie słuchowego konstruowania mamy szansę na to, by tworzyć melodie oraz dźwięki. Kinestetyka to kolejne rozwiązanie, które polega na ustawieniu własnego ciała co ma gwarantować, że będziemy czuć się pewniej. KInestetyk wszystko musi dotknąć, zobaczyć z bliska. Jego emocje wyczuwa się najczęściej we wnętrzu, są one w jakieś mierze stłumione. Jeszcze inne ruchy gałek ocznych to przymknięcie powiek i spojrzenie lekko w dół. Jeśli ktoś będzie właśnie w taki sposób patrzył to można powiedzieć, że taka osoba stara się prowadzić swój wewnętrzny dialog sam ze sobą. Oczywiście nie u każdego przebieg będzie taki sam. Musimy pamiętać o tym, że każdy człowiek jest inny, również mańkuci bardzo często wykazują nieco inną formę skuteczności tych metod działania. Zanim w ogóle będziemy chcieli wystawić jakiś opinie powinniśmy również pamiętać o tym, że zmienia się również sprzęt, który steruje tymi rozwiązaniami i pozwala nam indywidualnie oceniać co konkretny ruch u danej osoby będzie mógł oznaczać. Kluczem dla naszej własnej interpretacji będzie przede wszystkim znajomość ogólnych zasad i ewentualnie umiejętność ich przeniesienia na nasz krajowy język, by zrozumieć czym są ruchy galek ocznych i dlaczego są tak ważne oraz jak mogą wpływac na zachowania naszego mózgu. to wszystko będzie bezpośrednio związane z naszą ogólną wiedzą.

© 2017: psychobilly.pl | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress