Mowa ciała

Na tą chwilę mamy wiele różnorakich modeli psychologicznych, które mają nam podpowiadać jak będziemy w stanie osiągnąć sukces. I pewnie wiele osób stara się z tych różnych modeli korzystać na naszej stronie psychobilly.pl. Co by nie powiedzieć każdy marzy o tym, by ten sukces osiągnąć i zarabiać jak najwięcej, by tak się mogło stać właśnie ważna będzie umiejętność wykorzystywania mowy ciała jako tego instrumentu, którym my będziemy w stanie odpowiednio grać pokazując odpowiedni swój wizerunek jak i też ważna będzie umiejętność czytania mowy ciała u innych ludzi. W ten sposób będziemy w stanie zrozumieć i zobaczyć ich emocje a to rzeczywiście pozwoli nam zdecydowanie lepiej poradzić sobie z tym jak funkcjonować w świecie, jak się rozwijać i dążyć do własnego sukcesu.

Mowa ciała, a sukces w biznesie

Komunikacja niewerbalna jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Chodzi tu nie tylko o słowa, ale również ton głosu, nasze gesty oraz postawę ciała. Okazuje się, że umiejętne posługiwanie się mimiką, czy gestykulacją może pomóc nam osiągnąć spory sukces w relacjach z naszymi klientami. Weźmy na przykład pod uwagę gabinety kosmetyczne, takie jak www.gabinetmedes.pl, gdzie kontakt z klientem jest bardzo ważny. Jeśli otoczymy daną osobę odpowiednią opieką, okazując jej wsparcie podczas zabiegu i rozmowy, sprawimy, że wróci ona niejednokrotnie, a przede wszystkim będzie czuła się u nas bezpiecznie i komfortowo. Musimy więc zwracać uwagę na każdy nasz gest oraz zachowanie, a także odczytywać intencje naszych klientów.

forks-hands-surreal-white-1056516-1600x1200  Mowa ciała od strony praktycznej

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to wszystko co my robimy, jak się zachowujemy to jest właśnie mowa ciała, która w jakieś mierze mówi o nas bardzo wiele. To właśnie ona staje się takim elementem, który pokazuje właściwie nasze prawdziwe oblicze przed innymi i jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać odpowiednio tą mowę ciała to już będzie nasz wielki sukces, dlatego warto się nad tym zastanowić, by pomyśleć o tym by poznać w miarę możliwości te praktyczne porady w zakresie mowy ciała.
Mowa ciała świadczy o nas i jeśli będziemy w stanie nad nią panować to właśnie będzie w jakieś mierze znak naszych umiejętności i tego, że jesteśmy w stanie skutecznie poradzić sobie z nerwami i stresem. Jeśli my będziemy w stanie to robić to inni nie będą w stanie nic odczytać z naszej postawy a to właśnie ważne, jeśli chcemy zachować swoją silną pozycję i nie chcemy, by inni mogli odczytać nasze intencje, które oczywiście mogą być uzależnione również od tego w ramach jakiej usługi będziemy działać. W trakcie mowy ciała trzeba pokazać swoją pewność siebie, ale nie można w ważnych spotkaniach stosować również techniki obronnej, o której świadczy między innymi krzyżowanie rąk czy nóg. W ten sposób blokujemy również swoją własną ekspresję, zamykamy się i inni mogą bardzo szybko to zauważyć i wykorzystać.

Kiedy mowa ciała się przydajefigurki-specjalista-edu-pl

Umiejętność kontrolowania mowy ciała jest rzeczywiście bardzo ważną sprawą, ponieważ przydaje się właściwie bardzo często w naszym życiu codziennym. Ale najlepszym tego przykładem będzie oczywiście czas starania się o pracę. Jeśli ktoś marzy o swoim wymarzonym zatrudnieniu musi umieć w trakcie spotkania z potencjalnym pracodawcom odpowiednio ukazać swoją pozycję wykorzystując do tego mowę ciała i w jakieś mierze właściwie grając tą mową ciała tak, że ten pracodawca lepiej zrozumie sytuację i będzie traktował nas poważniej. Jeśli już na starcie takiego spotkania wyjdzie, że boimy się każdego słowa, które powiemy to już znak naszej słabości, i na pewno dobry rekruter bardzo szybko to zauważy i wykorzysta, a tym samym nasze starania o wymarzoną pracę mogą właściwie spalić na panewce. Dlatego trzeba się dobrze przygotować do takiej rozmowy i umieć również kontrolować te własne stany ciała, mowę ciała. Bez tego trudno będzie walczyć o wysokie stanowiska.

psychology-studentsZadbaj o swoją postawę ciała

Coraz częściej można słyszeć o tym, że postawa ciała decyduje o możliwościach osiągnięcia sukcesu. Jeśli nie będziemy w stanie o nią zadbać to niestety bardzo często będzie dochodziło do sytuacji, w których inni to zauważą i rzeczywiście trudno będzie nam zaistnieć. Ważnym elementem musi być zawsze uśmiech, bez którego trudno nam będzie walczyć o pozytywne wrażenie innych. Dlatego sprawa uśmiechu niezależnie od sytuacji powinna stanowić dla nas rozwiązanie wielu problemów z postawą ciała. Wiele osób o tym zapomina, ale to właśnie uśmiech jest takim mechanizmem, który zdecydowanie poprawia naszą autoprezentację i wpływać będzie również na ocenę ze strony innych. Postawa ciała to kompleksowe zachowania, w których każdy element będzie budował nasz wizerunek w oczach innych. Na tym właśnie powinno nam zawsze zależeć.

Uważaj na Gestykulacjejak-poznac-ze-ktos-klamie-1704477

W trakcie naszych przemów możemy bardzo często używać gestykulacji. Jednak jej nadmierne używanie może być nawet niebezpieczne dla naszego przekazu i dlatego trzeba na to w szczególności uważać. Przede wszystkim bardzo ważne będzie odpowiednie kontrolowanie takich odruchów, które sterują gestykulacją. Wiele osób o tym zapomina, ale ostatecznie w wielu sytuacjach nadmierna gestykulacja będzie po prostu źle odebrana przez innych i narazimy się na niekorzystne opinie. Z drugiej strony brak gestykulacji również nie będzie dobry, ponieważ może czynić nasze przemówienie usypiającym i również męczącym. To problem, z którym trzeba sobie po prostu poradzić dobierając ilość gestów do tych warunków w jakich będzie się odbywało nasze przemówienie. To takie elementy, które trzeba zawsze pamiętać, jeśli chcemy dobrze wypadać.
Ocena innych dla naszej osoby składać się będzie z wielu elementów i będzie uzależniona od różnych czynników. Dlatego wszystko co może na taką ocenę wpływać musi być brane pod uwagę i odpowiednio rozważone, gdy chodzi o naszą postawę. W mowie ciała taką bardzo ważną sprawą jest w jakieś mierze wypracowanie w sobie automatów pewnych zachowań. To właśnie od nich będzie zależeć czy potrafimy się zachować i czy mamy to zachowanie od ręki czy musimy się mocno kontrolować. Bez automatyzmu własnych zachowań bardzo często można mówić o sytuacji, w której niestety będziemy po prostu nienaturalni i w ten sposób okaże się, że sytuacja będzie wyglądać niekorzystnie. Warto pamiętać również o tym, że obecnie te nasze zachowania uzależnione są od wielu różnych czynników, również od stresu. Jeśli będziemy w stanie panować nad sobą to już ta nasza szansa na to, że uda się stres pokonać także będzie zdecydowanie większa. A jeśli nie będzie nerwów to również kontrola mowy ciała może stać się u nas zachowaniem automatycznym.

© 2017: psychobilly.pl | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress