Tag Archives: pomoc w pracach domowych radom

Kabina prysznicowa w łazience

W większości łazienek napotkamy wannę. Obecnie jednak coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Zajmuje ona mniej miejsca, a jednocześnie jest o wiele bardziej ekologiczna. Podczas kąpieli pod prysznicem zużyjemy bowiem zdecydowanie mniej wody aniżeli podczas kąpieli w wannie. Jeżeli zaliczamy się do tych osób, które zdecydowały się na obecność kabiny prysznicowej w swojej łazience powinniśmy nieco się o niej dowiedzieć. Dzięki temu uda nam się wybrać kabinę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb. Tak jak wszystko tak również kabina prysznicowa ma swój standardowy wymiar. Wynosi on 80×80 centymetrów. Zanim jednak kupimy taką właśnie kabinę prysznicową powinniśmy wiedzieć, że jest ona zbyt mała aby kąpiel w niej była naprawdę wygodna. Jeżeli chcemy kąpać się naprawdę komfortowo powinniśmy zdecydować się na kabinę, której brodzik charakteryzuje się jednym bokiem dłuższym o przynajmniej dziesięć centymetrów. Z pozoru jest to naprawdę wiele, ale podczas kąpieli te dodatkowe dziesięć centymetrów daje naprawdę wiele. Rodzaj kabiny prysznicowej zawsze należy dopasować do wielkości łazienki. Jeżeli mamy to szczęście i nasza łazienka jest naprawdę duża możemy zdecydować się na kabinę wolno stojącą. Kiedy jednak łazienka jest niewielka najlepszym rozwiązaniem okaże się kabina narożna o kształcie półokrągłym. Również drzwi kabiny muszą być dopasowane do wielkości łazienki.

Witaj na moim serwisie! Od lat pracuję jako agent nieruchomości dlatego posiadam duże doświadczenie, wpisy na blogu w całości pochodzą z mojej wiedzy. Jeśli masz jakieś pytania i lub potrzebujesz rady to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.

Jak pomniejszyć pomieszczenie

Nieraz zdarza się tak, że wydaje nam się, iż nasze mieszkanie jest nieco za duże. Może być zatem i tak, że po prostu czujemy, że w domu jest zbyt pusto, a przez to mieszkanie nas może nieco przytłaczać. Jednak można temu zaradzić. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby pomalować to pomieszczenie, które jest za duże na ciemniejszą, matową i ciepłą barwę na przykład na jasnobrązowy kolor, pomarańczowy, ciemny żółty. W ten sposób nieco optycznie uda nam się nasze pomieszczenie pomniejszyć. Warto też ewentualnie zainwestować w tapetę, ponieważ ona bardzo dodaje przytulności. Im wyraźniejszy wzór tym lepszy efekt. Warto zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli nie chcemy wszystkich ścian pokryć tapetą, można tak zaaranżować tylko jedną ze ścian, tę najbardziej odkrytą. Warto też zająć centrum pomieszczenia. Jeśli posiadamy sofę i fotele tuż przy ścianie, poodsuwajmy je i postawmy nieco bardziej w centrum. Dzięki temu uda się uniknąć efektu pustości na środku. Warto nie inwestować w meble z lustrami. One optycznie powiększają, a przecież nie o to nam chodzi. Chociaż zasadniczo refleksy świetlne nam nie służą, to jednak warto zwrócić uwagę na to, że można zakupić meble ze szklanymi witrynami. Kiedy zagospodarujemy ładnie te witryny dodadzą one uroku wnętrzu i optycznie go pomniejszą. Można również zamówić pełną meblościankę, która zasłoni całą ścianę. Bardzo ważne jest tez to, aby zawiesić firanę i ciężkie zasłony.

Witaj na moim serwisie! Od lat pracuję jako agent nieruchomości dlatego posiadam duże doświadczenie, wpisy na blogu w całości pochodzą z mojej wiedzy. Jeśli masz jakieś pytania i lub potrzebujesz rady to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.