Tag Archives: części zamienne do samochodów

W stylu feng shui

Feng shui to bardzo stara sztuka urządzania wnętrz tak, aby energia, która w nich się znajduje dobrze oddziaływała na życie domowników. Sztuka ta przede wszystkim zakłada, że energia faktycznie ma na nasze życie ogromny wpływ. Okazuje się, że feng shui staje się coraz modniejsze na zachodzie. Jednak nie zawsze okazuje się, ze ludzie wierzą w to, że ta energia faktycznie ma miejsce. Często pojawiają się klienci u architektów, którzy po prostu chcą posiadać dom urządzony w takim stylu, ponieważ brzmi to modnie, tajemniczo i ciekawie. W związku z tym coraz więcej osób po to sięga. A faktem jest to, że dom według zasad feng shui trzeba najpierw wybudować. Dom musi znajdować się w odpowiednim miejscu, być zwrócony względem kierunków świata. Powinien posiadać również tylko jedno wejście/wyjście. Dzieje się tak, ponieważ energia powinna cyrkulować, a nie wypadać lub wpadać przez dwa wejścia. Bardzo istotne jest to, aby na przykład łazienka nie znajdowała się obok kuchni, co bardzo często ma miejsce, bo łatwiej poradzić sobie z kanalizacją i odpływami z umywalek. Rzecz w tym, że w feng shui pomieszczenia odpowiadają różnym żywiołom, które powinny w siebie delikatnie i łagodnie przechodzić. Łazienka jest żywiołem wody, natomiast kuchnia – ognia. W związku z tym żywioły ze sobą walczą, a więc i energia w tym miejscu jest zakłócona. Jest to naprawdę bardzo trudna sztuka, bo oprócz rozmieszczenia pomieszczeń ważne jest także umeblowanie.

Witaj na moim serwisie! Od lat pracuję jako agent nieruchomości dlatego posiadam duże doświadczenie, wpisy na blogu w całości pochodzą z mojej wiedzy. Jeśli masz jakieś pytania i lub potrzebujesz rady to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.

Dom posiadający duszę

W każdym domu zaklęta jest różnego rodzaju magia. Jednak zdarza się, że jeśli nie dbamy o dom, z czasem magia ta ulatuje i okazuje się, że dom stał się nijaki. Najczęściej chce nam się dbać o dom wtedy kiedy po prostu są w nim dzieci. Na święta nie tylko ubiera się od niechcenia choinkę, ale dekoruje kominek, okna, drzwi. W wakacje chętniej przynosi się do domu kwiaty, a na lodówce wiszą rysunki mieszkańców, liściki, karteczki przypominające o różnych czynnościach. Szczególnie jednak niektóre domy wydają się posiadać naprawdę niesamowitą duszę. Często zależy to od tego jak urządziliśmy dom. Jeśli wybraliśmy meble, które posiadają na sobie znaki czasu, pewnie właśnie jesteśmy w posiadaniu takie domu z klimatem. Jednak nie wystarczy tylko zakupić antyki, aby tak się stało. Trzeba dopasować do całości na przykład dodatki, kolory ścian. Warto pamiętać, że znacznie ciekawiej też to wygląda, kiedy nasz dom ma już swoje lata, posiadał już wcześniej jakich właścicieli. Rzecz w tym, że wtedy jeszcze bardziej zyskuje na tajemniczości. Taki dom obowiązkowo powinien posiadać na przykład strych. To ta część domu kojarzy nam się również z czymś nieodgadnionym. Możemy jednak za pomocą mebli i własnych talentów stworzyć dom z duszą nawet w mieszkaniu w zwykłym blokowisku. Wiele zależy od naszego podejścia, od tego jakie meble dobierzemy i jakie talenty wykorzystamy do urządzenia naszego własnego schronienia.

Witaj na moim serwisie! Od lat pracuję jako agent nieruchomości dlatego posiadam duże doświadczenie, wpisy na blogu w całości pochodzą z mojej wiedzy. Jeśli masz jakieś pytania i lub potrzebujesz rady to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.